Якщо ви хоч раз пробували шити металізованими нитками на швейній машині, то напевно зрозуміли, що цей процес може бути досить складним.

Найчастіше металізовані нитки складаються з поліестеру, віскози, поліаміду або другого матеріалу, з'єднаного з металізованим обплетенням з кольорової фольги. Та незважаючи на різну якість, склад та фактуру, проблеми з усіма металізованими нитками в роботі не дуже відрізняються. Оскільки нитка металік менш еластична і гнучка, ніж звичайна, вона скручується, утворює петлі, плутається, розшаровується і чіпляється за деталі машинки і тканину. Через металізовану складову нитка може застрягати в вушці голки і робити в ньому маленькі пропили, які призводять до ще більших перешкод для вільного руху нитки та ускладнення процесу шиття.

 

Зіткнувшись з вищеописаними труднощами, здається, що шити нитками металік на швейній машині неможливо, але це не так! Ось 7 практичних порад, щоб подружити швейну машинку та металізовані нитки:

 

1. Вибирайте якісні нитки

Ця порада завжди актуальна для машинного шиття, але для металізованих ниток особливо актуальна. Щоб не зіпсувати виріб, а іноді й деталі машини, на нитках металік краще не заощаджувати. Беріть добрі нитки перевіреного виробника, наприклад такого як Gutermann (Гутерманн)!

Gutermann – це німецький виробник високоякісних ниток, який на сьогодні є лідером світової текстильної промисловості.

До речі: від тривалого зберігання металізовані нитки можуть зіпсуватись, тому краще купувати їх безпосередньо перед початком проекту.

 

2. Купуйте спеціальні голки для машини

Для швейних машин є спеціальні голки для роботи металізованими нитками, вони маркуються як Metallic. Такі голки краще відполіровані, мають збільшене вушко порівняно з універсальними голками, що дозволяє ниточці ковзати та вільно проходити через вушко, мінімізує ймовірність пропилів на голці та пошкоджень самої нитки.

Хорошим вибором стануть німецькі голки SCHMETZ Metallic для роботи на побутових швейних машинах. Ці голки бувають різної товщини (частіше номер 80 і 90), їх підбирають під товщину ниток, які використовуються. Також при роботі з металізованими нитками особливо важливою є гострота голки, тому своєчасно її змінюйте, якщо відчуваєте, що вона затупилась.


3. Лайфхак: використовуйте додаткову пусту котушку

Використовуючи цей лайфхак, можна полегшити розмотування і рух нитки, так вона йтиме рівніше і з меншою ймовірністю заплутається. Знадобиться пуста бобіна від ниток — гладка, в ідеалі пластикова і з бортиками згори й знизу, щоб нитка з неї не зісковзувала. Поставте бобіну на штир для намотування шпульки і зачепіть нитку за неї, а потім заправляйте як завжди.

 

4. Лайфхак: використовуйте сіточку

Металізовані нитки мають властивість сходити з котушки не рівномірно, а цілими витками і від цього заплутуватися. Використання сіточки допоможе це запобігти. Сітку можна знайти у спеціалізованих магазинах для шиття або скористатися чимось, що підходить з підручних засобів.

 

5. Зменшіть натяг верхньої нитки і не використовуйте занадто маленьку довжину стібка

Щоб нитка рухалася вільніше, зменшіть натяг верхньої нитки. Оптимальне значення підберіть спочатку на зразку, приблизно це 2-3. Занадто маленькі стібки при шитті металізованою ниткою можуть створювати проблеми – краще починати з 3 мм. Якщо ви хочете зробити декоративний рядок, краще вибирати ті з них, в яких немає частих і дрібних повернень голки вперед-назад (це може заплутувати нитку). Спробуйте рядок на зразку.

 

6. Шийте повільніше

При роботі з металізованими нитками краще шийте повільніше, навіть якщо ви звикли та вмієте шити на великій швидкості.

 

7. Періть та прасуйте вишиту річ обережно

Іноді до ниток йдуть рекомендації щодо догляду за виробами з використанням таких ниток. Рекомендації можуть відрізнятися: може бути різною максимальна температура прання, вплив хлорного відбілювача тощо. Якщо конкретних рекомендацій щодо ниток немає, краще прати виріб з металізованими нитками на делікатному режимі при температурі не вище 60 градусів, не використовуючи агресивні відбілювачі.

Прасувати виріб з таких ниток краще з виворітньої сторони, а якщо це декоративна відстрочка - можна з лицьового боку через додаткову тканину.